5 důvodů, proč si pořídit SSL certifikát

Jestli vám záleží na vašem webu a vašich zákaznících, kteří ho používají, postarejte se o bezpečí jejich osobních údajů. Rychlé řešení nabízí SSL certifikát. V dnešní době je to prakticky nezbytnost – a navíc ho můžete mít i zdarma.

ssl-certifikat-zabezpeceni

1. Vaši zákazníci jsou v klidu

Při zadávání osobních údajů (například při přihlašování k účtu) na uživatele nevyskočí upozornění, že připojení je nezabezpečené. Některé lidi může taková hláška odradit a vy tak zbytečně přicházíte o zákazníky. SSL certifikát chrání data vašich zákazníků při přenosu po internetu proti zneužití. Veškerá komunikace serveru je šifrovaná díky jedinečnému klíči, který je součástí certifikátu.

2. Působíte důvěryhodně

SSL certifikát dokládá vlastníka domény (případně provozovatele webu). Každý si tak může hned ověřit, že stránky patří skutečně vám. Návštěvníkům stačí kliknout na ikonku zámečku vedle názvu vaší domény v adresním řádku vyhledávače a hned se dozví, kdo vám certifikát vystavil, na jak dlouho a pro jakou doménu.

3. Umožníte svým zákazníkům platit kartou

Bez SSL certifikátu se neobejdou ani majitelé e-shopů. Pokud chcete přes web prodávat vaše výrobky či služby, vaši zákazníci uvítají možnost zaplatit kartou. Poskytovatelé platebních bran však dnes bez výjimky vyžadují, aby komunikace webu, který jejich platební bránu využívá, byla šifrovaná SSL certifikátem.

4. Lidé vás snadněji najdou

Díky certifikátu se vaše stránky budou zobrazovat výš ve výsledcích vyhledávání na Google a Seznamu. Od loňského roku totiž vyhledavače penalizují nezabezpečené weby. Tím pádem si zlepšíte SEO (budete dohledatelnější) a získáte víc zákazníků.

5. Můžete ho mít i zdarma

Základní SSL certifikát nabízí každý dobrý poskytovatel webhostingu – zdarma a automaticky. Nemusíte se o nic starat a stránky budete mít zabezpečené. Než si pořídíte webhosting, zajímejte se, jestli je součástí hostingové služby také SSL certifikát.

 

Foto: Pikwizard

copywriterka a designérka obsahu

1 komentářů On 5 důvodů, proč si pořídit SSL certifikát

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

11 − five =