WordPress. 7 nejlepších šablon pro freelancery

Šablony pro WordPress vám umožní vytvořit si webové stránky s nízkými náklady. Máme pro vás aktuální seznam vyzkoušených šablon, který vám ušetří čas při hledání a proklikávání desítek variant. (aktualizováno v březnu 2020)

šablona Travel Blossom pro WordPress
šablona Travel Blossom

Astra

V současnosti patří mezi nejpoužívanější šablony pro WordPress, která umožňuje využití nového editoru Gutenberg. Je kompletně editovatelná a hlavně – rychle se načítá. Využijete ji jak pro firemní web, tak pro svůj blog.

Pozor: Plně editovatelná šablona nemusí být pro vás výhrou. Pokud nemáte představu, jak má váš web vypadat, vydejte se spíš cestou šablony s předdefinovaným rozložením.

TIP: Jestli vám nevyhovuje WordPress editor, doporučujeme využít některý z pluginů pro rozšíření WordPress editoru (Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi). Verze některých z uvedených pluginů mohou být zpoplatněné.

ePortfolio

Minimalistická šablona, která dá vyniknout fotografiím vašich produktů. Ideální pro designéry, fotografy a další tvůrce. Vyjížděcí menu je nenápadně umístěné v levé horní části obrazovky, aby vizuálně nerušilo portfolio umístěné pod ním.

Neotřelý design zaujme mozaikou fotografií v různých formátech. Musíte si ale dát pozor na to, jaké fotky do portfolia vybíráte. Nejednotné barvy by mohly naopak působit rušivě.

Powerblog

Moderní a jednoduchá šablona pro blogery, kteří chtějí zaujmout netradičním rozložením článků s fotkami na úvodní stránce. I při tomto rozložení je však šablona plně responzivní, což vaši čtenáři jistě ocení.

Největší výhoda: Čistý design s důrazem na úvodní fotky článků (které je ale třeba důkladně vybírat).

Infruit

Šablona s připnutou horní navigací, která se hodí pro jednostránkový informační web i vícestránkovou firemní prezentaci. Tmavé menu hezky kontrastuje s bílým pozadím a vytváří hezkou kompozici pro váš obsah.

Pozor: Pečlivě zvolte úvodní fotku, protože připnuté menu je při scrollování transparentní.

Twenty Twenty

Jako každým rokem WordPress.org vydává svou vlastní šablonu. Tentokrát jí je šablona se symbolickým názvem, která se snaží naplno využít nový editor Gutenberg.

Kromě klasických výhod šablon od WordPress.org – široká komunita uživatelů a dobrá kompatibilita s pluginy – tahle šablona nabízí futuristický design zarovnaný na střed, s nekonečnou blokovou strukturou.

Blossom Travel

Skvělé řešení pro osobní blog. Hlavní stránka na první pohled zaujme velkoformátovou fotkou, články jsou řazené pod sebou. Detaily v textu si můžete barevně vyladit (například barvu odkazů).

Pozor: Barvu horního menu musíte dobře sladit s úvodní fotkou.

Baskerville

Efektní šablona, která předvede vaše fotky, články a videa sestavené jako dlaždice. Do hlavičky si můžete nahrát vlastní logo a obrázek na pozadí. Neobvyklý formát, který vám umožní odlišit se od tradičněji pojatých blogů. Měnit můžete barvu pozadí za články.

Důležité: U této šablony si musíte nastavit logický řád přidávání příspěvků, aby výsledný vzhled působil uspořádaně.

 

Foto použité v šabloně: Patrick Hendry, Unsplash

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

fourteen − thirteen =