Všechno, co chcete vědět o doménách

Poradíme vám, jak zabránit krádeži vaší domény. Jak doménu správně zaregistrovat. Kdy se hodí mít doménu s koncovkou .eu a kdy .sexy? Po přečtení našich článků na téma domény vás už nic nezaskočí.

staňte se supermanem na domény

Doménová prvouka

Prozradíme vám všechno, Co vám doma neřekli o doménách. Vysvětlíme, co to je doménová koncovka, co znamená zkratka TLD, jak můžete kreativně využít nové generické koncovky (.club, .cafe, .design a další) nebo podle čeho si vybrat registrátora.

Domény pro starší a pokročilé

Po přečtení článku budete přesně vědět, Kdo je kdo ve světě domén. Čím se lidí registrátor od subregistrátora, proč vám píšou správci domén nejvyšší úrovně a co po vás chtějí, jak funguje služba MojeID, jaká práva má držitel domény a jaká administrativní kontakt.

Doménová sebeobrana

Ať se děje, co se děje, Nenechte si vzít svou doménu. K dispozici máte celou škálu obranných chvatů. Všechny vám je ukážeme. Od smírné cesty přes alternativní řešení doménového sporu po soudní řízení a předběžné opatření.

Óda na koncovku .eu

Víte, co umožňuje doména s koncovkou .eu a žádná jiná? My ano. Prozradíme vám to – a k tomu ukážeme 4 případy, kdy se hodí mít .eu doménu. Koncovka .eu je čím dál oblíbenější, tak si tuhle variantu vašeho doménového jména nenechte utéct.

Buďte .fit, .cool a .sexy

Alespoň na internetu. Nové generické koncovky zná zatím málo lidí, staňte se těmi, kdo udávají trend. Možnosti, jak vyniknout v zástupu webů na doménách .cz a .com, vám ukáže náš článek Originální doména – cesta jak se lidem zapsat za uši.

Domény, jaké tu ještě nebyly

Poradíme vám triky, jak vymyslet jedinečné doménové jméno, ve kterém se nikdo nesplete a nikdo ho jen tak nezapomene. Pojmenujte svůj web správně na první dobrou. Každá pozdější změna vám uškodí u vyhledávačů.

Doménová detektivka

Všechno, co chcete vědět o konkrétní doméně a jejím vlastníkovi, vypátráte díky službě WHOIS. V článku Co je WHOIS a k čemu vám může posloužit, vám vysvětlíme, jak tahle služba funguje a co všechno z ní vyčtete.

 

Foto: JD Hancock na VisualHunt.com

copywriterka a designérka obsahu

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

5 × 5 =