E-maily. Co nejčastěji řešíte

E-mail je základní nástroj podnikatele, přesto nám někdy pěkně zavaří. V tomhle článku najdete odpovědi na vaše nejčastější dotazy. Pomůžou vám zejména v začátcích používání e-mailových služeb na DOMENA.cz.

 

Na jaké stránce se přihlásím do webmailu?

FlexiMail: přihlásíte se do své schránky na adrese e-mail.ignum.cz. Zadáte své uživatelské jméno (e-mailovou adresu) ve tvaru vaseschranka@vasedomena.cz a heslo.

Exchange Online: Na adrese login.microsoftonline.com zadáte své uživatelské jméno a heslo svého e-mailového účtu (případně přístupové údaje pro správu Office 365, které jste obdrželi při pořízení služby). Názorný návod najdete v naší Nápovědě.

Jak si založím novou schránku?

FlexiMail: Na adrese e-mail.ignum.cz se přihlaste do hlavní administrační schránky root@vasedomena.cz. Přístupové údaje máte v e-mailu, který jsme vám zaslali na kontaktní e-mail při zřízení služby. Po přihlášení půjdete do sekce Nastavení, kliknete na záložku Administrace, kde v sekci Správa mailboxů vyplníte pole Přidat nový mailbox. Postup přidání aliasů a nastavení schránky vám vysvětlí naše Nápověda.

Exchange Online: Přihlaste se do Office 365 na login.microsoftonline.com. Přejděte do centra pro správu Office 365 a na domovské stránce zvolte záložku Přidat uživatele. Postup vyplnění všech náležitostí popisuje naše Nápověda.

Jak nastavím přesměrování e-mailů?

FlexiMail: Poštu si přesměrujete přes svou administrační schránku root@vasedomena.cz. Nejdřív se přihlaste do webového rozhraní na e-mail.ignum.cz. Potom vstupte do Nastavení, zvolte záložku Administrace a pak Správa mailboxů. Tady klikněte na tlačítko Upravit u schránky, kterou chcete přesměrovat a pak na možnost Přidat přesměrování. Potom už jen vyplníte emailovou adresu, na kterou chcete poštu přesměrovat. Názorný obrázek s návodem najdete v Nápovědě.

Exchange Online: Přihlaste se ke svému účtu Office 365 na stránce office.com/signin. Klikněte na ozubené kolečko – Nastavení – a pak na možnost Pošta. Zaklikněte možnost Přeposílání. Poznámka: pokud se vám tahle možnost nezobrazuje, není pro vás dostupná. Podrobnější informace získáte z nápovědy k Office 365.

Jak si nastavím automatický podpis?

FlexiMail: Automatický podpis si nastavíte po přihlášení do své schránky v sekci Nastavení – Profily a kliknutí na příslušný profil. Do políčka vyplníte podpis – text, který se bude automaticky vkládat do každé odeslané zprávy. Nezapomeňte vyplnit také pole Zobrazit jméno a E-mail. Obrázek s rozhraním, kde si podpis nastavíte, najdete v naší Nápovědě.

Exchange Online: Přihlaste se do Outlook Web App. Zadejte své uživatelské jméno a heslo ke své schránce a vyberte Přihlásit se. Klikněte na ozubené kolečko – Nastavení – a pak na Možnosti. Zvolte Nastavení a potom možnost Pošta. V sekci Podpis e-mailu vyplňte svůj podpis – text, který se bude automaticky vkládat do každé odeslané zprávy. Návod na detailnější nastavení nabízí nápověda k Office 365.

Jak si nastavím poštovního klienta?

Postup u různých e-mailovacích programů (Outlook, Thunderbird…) se trochu liší. Proto jsme ke každému připravili názorný návod. Stejně tak i pro nastavení e-mailu v mobilním telefonu, který běží na systému Android a pro Iphone.
Mozilla Thunderbird: obrázkový návod ve čtyřech krocích
Microsoft Outlook: podrobný návod s videem
Iphone a Ipad: obrázkový postup
Mobilní telefon s Androidem: obrázkový postup

Jak smažu e-mailovou schránku?

FlexiMail: Schránku můžete smazat v sekci Správa Mailboxů (stejná jako při zakládání schránek).
Exchange Online: E-mailovou schránku smažete v sekci Uživatelé (opět stejná sekce jako při zakládání schránek).

Jak zřídím schránkový alias?

FlexiMail: E-mailový alias je adresa bez vlastní schránky (pošta zaslaná na různé aliasy vám chodí do jedné e-mailové schránky). Zřídíte si jej přes svou administrační root schránku. Nejprve se přihlásíte do webového rozhraní na e-mail.ignum.cz, pak přejdete do Nastavení – Administrace a nakonex sekce Správa aliasů. Klikněte na tlačítko se symbolem plus a vyplníte název aliasu, který si chcete zřídit. Názorný obrázek najdete v naší Nápovědě.

Exchange Online: Ve svém účtu na Outlook.com zvolte možnost Přidat alias. Dále máte dvě možnosti: Vytvořte novou emailovou adresu na Outlook.com a přidejte ji jako alias, nebo přidejte jako alias stávající e-mailovou adresu. Podrobný návod nabízí nápověda Office 365.

Jak si můžu zvýšit kapacitu schránky?

FlexiMail: Obraťte se na naši zákaznickou podporu na info@domena.cz a ta navýšení obratem zařídí.
Exchange Online: Zde navýšení možné není, nicméně prostor 50GB plně postačuje pro většinu uživatelů.

Jak se zbavím spamů?

FlexiMail: Nejprve se přihlaste do své schránky root@vasedomena.cz na e-mail.ignum.cz zadáním údajů, které vám dorazily na kontaktní e-mail při zřízení služby. Přejděte do sekce Nastavení, zvolte záložku Administrace a pak Správa antispamu. Zde si zařadit e-mail, ze kterého vám chodí nevyžádaná pošta, na takzvaný blacklist (černou listinu). Naopak, adresy, z nichž vám chodí důležité zprávy, si můžete zařadit na whitelist. Obrázkový návod a podrobnější informace k tomu, co je to spam najdete v naší Nápovědě.

Exchange Online: Videonávod, jak odfiltrovat nevyžádanou poštu, najdete v nápovědě Office 365.

 

Foto: Mubariz Mehdizadeh on Unsplash

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

one + 17 =