Nejedete v tom sami: Podnikatelské komunity

Svoboda, kterou přináší podnikání, má i odvrácenou stránku. Občas si můžete připadat jak “sám pěšák v poli”. Naštěstí existují podnikatelské komunity, kde najdete spřízněné duše, radu zkušenějších nebo spoluhráče pro vaše projekty.

podnikatelské komunity jsou tu pro všechny freelancery

Podnikáme online – zkušenosti, rady, tipy

Jednu takovou skupinu jsme právě založili. Je určená všem z vás, pro které je internet nepostradatelnou součástí byznysu. Zaměřili jsme ji na rozjezd podnikání, budování značky a technikálie, které s tím vším souvisejí. Jestli právě tvoříte svůj první web, přemýšlíte nad jeho zabezpečením, řešíte marketing nebo přechod na e-mail na své doméně, tady se můžete poradit.

Na volné noze

Společenství freelancerů, které čítá skoro tisíc členů. Pořádá pravidelné networkingové večery v Praze, Brně a Ostravě, tematické think tanky, každoroční setkání členů a další akce. Za návštěvu stojí i blog, do kterého přispívají pečlivě vybíraní autoři a autorky.

Holky z marketingu

Facebooková skupina, která se úspěšně překlápí do offlinu. Denně tu přibývají desítky příspěvků s nabídkami spolupráce, dotazy na témata z oboru, dodavatele, specialisty, kurzy i řešení technických zapeklitostí. Skupina má odnože v krajích, pořádá vlastní akce a rozesílá newsletter, který můžou odebírat také kluci.

Podnikavá žena 

Povzbuzení a inspiraci všem ženám, které se rozhodly jít do vlastního podniku, přináší projekt Podnikavá žena v podobě článků, příběhů, Inspirosnídaní a dalších akcí, které se konají po celé republice, například pod hlavičkou Pracoven ŽEN sro.

Mamafest

Facebooková skupina, která vznikla po loňském prvním ročníku konference Mamafest. Najdete tu podporu pro vaše podnikatelské záměry, tipy na články a podcasty a nabídky práce na zkrácený úvazek. Příjemná a užitečná jsou i offline setkání členek skupiny.

Ženy v byznysu 

Další příklad podnikatelské komunity na Facebooku, která propojuje ženy z různých pater byznysu – juniorky i matadorky. Cílem je vyměnit si know-how, najít spolupracovnice do projektů, mentorky a vzájemně se podpořit. Offline probíhají tematické workshopy a snídaně se zajímavými hosty.

Tvůrci v praxi 

Skupina, kterou iniciovala Bohdana Goliášová, s níž jsme vedli užitečný rozhovor o podnikání před pár týdny. Skupina slouží jako poradna všem, kdo se chtějí živit rukodělnou tvůrčí prací. Potřebujete švadlenu? Chcete si při mateřské přivydělat a nevíte, jak uvést své šperky na trh? Zeptejte se a bude vám odpovězeno.

Masterminder

Skvělý způsob, jak nevyhořet na volné noze. Mastermind skupiny poskytují osamělým freelancerům možnost sociálního kontaktu s podobně postiženými jedinci, vzájemnou podporu v profesním rozvoji a příležitost konzultovat témata, která řeší víceméně každý, kdo podniká – a vzájemně se inspirovat.

Maminkatelky

Skupina určená ženám, které podnikají a ještě se u toho starají o rodinu. Všechna čest! Ve skupině najdete inspirativní příběhy a diskuse na témata, která začnete řešit ve chvíli, kdy váš čas přestane patřit jen vám.

Podnikatelé a živnostníci

Skupina určená podnikatelům, živnostníkům a majitelům firem – v mužském i ženském provedení. Praktické odpovědi na praktické dotazy. Na rovinu a bez obalu.

Ženy na volné noze

Menší skupina, kde probíhá výměna zkušeností, nabídky spolupráce, poptávky a tipy na vzdělávání.

 

 

Foto: Kirk Morales on Unsplash

copywriterka a designérka obsahu

2 komentářů On Nejedete v tom sami: Podnikatelské komunity

  • Olgo, díky za zmínku mé stránky maminkatelky! Od letošního ledna nově vydáváme rozhovory s maminkami, které podnikají. A soustředíme se na to ukázat, že to nejsou supermámy, které všecho zvládají na 200%, ale že podnikání při dětech může být složité. T

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × five =