Nejlepší podcasty o podnikání

S podcasty se roztrhl pytel a je čas toho využít. Vybrali jsme pro vás nejlepší podcasty o podnikání, které vám pomůžou rozvíjet váš byznys za pochodu.

nejlepší podcasty o podnikání

Na vlně podnikání

Denní dávka podnikatelské inspirace od jmen jako Jindřich Lenz (Mutumutu), digitální expert Filip Dřímalka, PRistka Irena Zatloukalová, investora Martina Rozhoně, průkopník IoT Karel Krčmář nebo Martina Bláhová (MakeITtoday), která učí děti programovat.

Na volné noze

Okénko do světa českých volnonožců, kde se z první ruky dozvíte, jak podniká grafik a ilustrátor Michal Petrus, tvůrce aplikace Freelo Karel Dytrych, lektorka zážitkové angličtiny Nina Hanáková, scrum masterka Hana Jadavan, potulný sadař Dominik Grohman, nakladatelka Bára Baronová nebo lektor tvůrčího psaní René Nekuda.

Slovo má

Inspirativní podcast, do kterého Petr Schwank zve osobnosti z byznysu i veřejného života. Uslyšíte příběh značky I Love Hummus, pojišťovacího webu Frenkee, gastronomickém projektu Flying Pot, který těsně před koronakrizí, webu BydlímeSnadno.cz, který vyniká na českém trhu s nemovitostmi, nebo projektu M.arter, který pomáhá ženám nastartovat kariéru po rodičovské.

Mladý podnikatel

Oblíbený portál, který nabízí kromě podcastů o podnikání i spoustu videorozhovorů a článků. Najdete tu stovky rozhovorů věnovaných e-commerce, péči o zákazníky, rozjezdům nových značek, strategickému směřování, vedení firem, procesům, řízení skladových zásob, SEO, videoreklamě i affiliate marketingu.

Lupa.cz

Podcast jako dělaný pro všechny, kdo podnikají online. Běží už třetím rokem a najdete tu příběhy z historie českého internetu, rozhovory o právních otázkách spojených s onlinem, údaje o tom, jak koronavirus mění chování spotřebitelů, rozhovor se Simonou Kijonkovou, zakladatelkou Zásilkovny, prognózu Tomáše Rosy o prolomení šifrovacích algoritmů nebo příběh Ivana Kuckira, tvůrce fotoeditoru zdarma, který směle konkuruje Photoshopu.

 

Tip: Chcete mít vlastní podcast? Přečtěte si náš rozhovor Jak na úspěšný podcast s Kristýnou Klímovou, která vám prozradí jak na to.

CzechCrunch Podcast

Společným jmenovatelem těchto podcastů jsou technologie. Poslechněte si podnikatele Ondřeje Kaniu, který řídí čtyři školy, Hanu Fořtovou, která spoluzaložila značku Frusack, Davida Miklase, který vyvinul ochrannou zdravotní masku z potápěčské výbavy, rozhovor se zakladateli Productboardu nebo podcast o projekt Pavlíny Zychové na digitalizaci hotelů v pandemii.

Deep Talks

Tenhle podcast tvoří Petr Ludwig a nevyhýbá se vážným, hlubokým a osobním tématům. Vyzpovídal už například sociologa Jaroslava Cermana, influencera Martina Rotu, vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, epidemiologa Petra Smejkala, podnikatele Josefa Průšu, nakladatele Tomáše Baránka a desítky dalších.

Proti proudu

Příběhy Čechů (a několika Češek), kteří jdou vlastní cestou. Uslyšíte tu podnikatele, inovátory a experty jako Jana Lukačeviče, Tomáše Šebka, Hanu Michopulu, Janka Rubeše, Martina Veselovského, Jana Mühlfeita, Roberta Vlacha, Filipa Molčana a spoustu dalších.

Forbes Česko

Původně se tenhle podcast jmenoval Forbes Radio. Přináší rozhovory s hvězdami ve svých oborech, jako je grafický designér Aleš Najbrt, zakladatel Liftaga Ondřej Krátký nebo HR ředitelka Microsoftu Klára Žižková. Dozvíte se o nových byznysových projektech jako například kalhotky Snuggs nebo úspěšných technologických iniciativách jako Czechitas.

Makám z domu

Pořad Radia Wave, který vám usnadní home office. Z rozhovorů s odborníky, jako je ekonom Petr Janský, psycholog Michal Petr nebo právnička Šárka Homfray, se dozvíte, na co si dát při práci z domova pozor, jaké nové možnosti se vám otevírají, jak práci z domova ukočírovat nebo jak se promění pracovní trh.

 

Foto: Jonas Mohamadi, Pexels

copywriterka a designérka obsahu

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

nine + eleven =