Pěstujte svou značku: tipy z praxe

Léto nabízí ideální příležitost k dalšímu rozvoji vašeho podnikání a budování značky. Inspirujte se našimi články a využijte ho naplno. Ať chcete hezčí logo, nový web nebo e-mail na vlastní doméně.

značka je základ vašeho podnikání

Loga, fonty, grafika…

Každá značka potřebuje dobrý design. Na vzhledu záleží, protože zásadně ovlivňuje první dojem, který si lidé odnesou z vašeho webu, letáku nebo vizitky. Ať už plánujete zapojit grafika, nebo zvládnete vše vlastními silami, nástroje zdarma vám usnadní první kroky ke zhmotnění vašich představ.

Ochrana značky: právní minimum

Vyptali jsme se právní expertky na důležité otázky ochranných známek. Ať se chystáte vyrábět povidla nebo spustit vlastní módní značku, po přečtení rozhovoru budete vědět, jak a kde si ověříte, že je název značky volný, kde si jej zaregistrujete, kolik vás to bude stát a jak dlouho celý proces trvá.

Vylaďte svůj marketing

Silná značka stojí na pevných základech. I když nejste v podnikání nováčci, doporučujeme vám zrevidovat, v čem jste jedineční, čemu věříte, co přinášíte svým zákazníkům, a proč by měli nakupovat právě u vás. I když výsledkem budou jen drobné úpravy textů na vašem webu, jejich efekt se projeví v tom, že vás budou vyhledávat právě takoví klienti, jaké chcete.

Profesionálnější web

Pro menší podnikatele je nejvhodnější takový web, který si mohou spravovat sami. WordPress vám přesně tohle umožní. V našem článku vás provedeme všemi důležitými kroky k vlastním webových stránkám. Tak, abyste na nic nezapomněli a vyhnuli se zbytečným přehmatům a výdajům.

TIP: Jak se buduje značka. O zkušenosti ověřené každodenní praxí se s vámi rádi podělí členové v nejrůznějších podnikatelských komunitách.

Skvělé doménové jméno = silná značka

Jestli web zatím jen plánujete, nepodceňte výběr názvu domény. Nejde jen o to, že spousta domén už je zabraných, ale hlavně o to, aby vaše značka dobře fungovala na trhu. Poradíme vám, jak vymyslet jméno, které bude vašemu podnikání slušet.

Když je nouze nejvyšší…

Ne vždycky se zadaří a vysněná doména je volná. I pro takové případy máme řešení. Existuje totiž spousta nových koncovek, které hned tak někdo nemá a vašemu podnikání dodají punc originality. Třeba .design, .zone, . fashion, .online, .bio, .cafe a další. Inspirujte se v našem článku.

Šetřete svůj čas a energii

“Nemám čas brousit pilu, musím řezat.” Taky to znáte? Jestli chcete podnikat efektivně a netrávit čas rutinními činnostmi, využijte digitální nástroje pro podnikatele. Stačí, když jejich nastavení věnujete pár hodin a budou vám sloužit a šetřit čas každý den. Navíc je většina z nich úplně zdarma.

Když e-mail, tak profi

Když už máte vlastní doménu a na ní web, je škoda e-mailovat z freemailu. Je to podobné jako byste měli skvěle střižený oblek a nosili do něj obyčejné tričko. Pořízení e-mailu na vlastní doméně není nijak složité a profesionální adresa se na vizitce nebo firemním autě vyjímá úplně jinak. Lidé vás budou brát vážně.

 

Foto: flickr

copywriterka a designérka obsahu

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

five + two =