Proč si pořídit e-mail na vlastní doméně

Proč používat freemail, když máte vlastní doménu? Poradíme vám, jak založit e-mail na doméně. Je to snadné a zapůsobíte jako profík.

poradíme vám, jak založit e-mail na doméně

Proč mít e-mail na vlastní doméně

  • Posilujete firemní značku.
  • Pomůžete příjemci identifikovat odesílatele.
  • Snadno si roztřídí doručenou poštu od více zaměstnanců jedné firmy.

Originální e-mailová adresa už není luxus. Prvním krokem vlastní doména. Její pořízení stojí řádově stovky korun za rok. Doménu s .cz koncovkou pořídíte kolem 200 Kč, za exotičtější si připlatíte. Při výběru domény se můžete inspirovat sedmi jednoduchými radami.

Příklad vhodně zvolené e-mailové adresy:

  • mirek@minipivovar-mrkvice.cz říká, že Mirek to s vařením piva myslí vážně, investoval do pořízení vlastní domény a buduje svou značku.

E-mail zdarma, nebo za peníze

Před výběrem zvažte, co od služby očekáváte. Zjistěte si, kolik schránek pro doménu si můžete vytvořit. Služby zdarma mívají omezení na 5-10 schránek, naopak placené  služby vás v tomto omezovat nebudou. S velikostí schránek se to má stejně. A co se často opomíjí, je pravidelné zálohování. Zálohy oceníte, když si omylem smažete důležitý e-mail nebo složku.

https://napoveda.seznam.cz/

 

založit e-mail na doméně je snadné
Placená verze ProtonMail https://protonmail.com/

Placené e-mailové služby často nabízejí více produktů v balíku, jako sdílený kalendář, adresář kontaktů nebo úložiště dokumentů. Máte tak postaráno o kompletní kancelářský balíček pro své podnikání.

Jak si založit e-mail na doméně

  1. Zaregistrujte si doménové jméno.
  2. V administraci poskytovatele upravte příslušné MX záznamy.
  3. Můžete posílat zprávy z nové e-mailové adresy.

Co jsou to MX záznamy

MX záznamy obsahují unikátní informaci o poštovních serverech, které zpracovávají e-maily pro danou doménu. Jejich úpravu provedete ve správcovském účtu u registrátora domény. Kde ale vzít nové hodnoty pro MX záznamy? Ty vám zašle poskytovatel e-mailového hostingu. Změny se obvykle projeví do hodiny, zřídka si počkáte do 24 hodin.

TIP: Pokud si zřídíte e-mailový hosting u registrátora své domény, vyhnete se nastavování MX záznamů. Postará se o to váš registrátor automaticky.

Po zřízení služby budete mít k dispozici správcovskou schránku, někdy je označena jako admin nebo root (třeba admin@zkousimenovymail.cz). V této schránce pak máte další možnosti nastavování jako je přidání nové schránky (pro dalšího uživatele, třeba pepa@zkousimenovymail.cz), velikost schránky nebo změnu hesla.

Vše v jednom

Máte-li více e-mailových schránek a chcete si číst a rozesílat poštu z jednoho místa, pomůže vám funkce přeposílání (forwarding). Ve schránce, ze které chcete nechat poštu přeposílat, nastavíte novou cílovou adresu. A ve schránce, kde si chcete všechnu poštu číst, zase nastavíte pravidlo kontrolování pošty z jiných účtů.

U nás na DOMENA.cz si pořídíte vše naráz a snadno – doménu, e-maily i kancelářský balíček Microsoft Office 365.

domácí mydlářka nadšená do jógy a čísel

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 + 5 =