Zdroje zdarma pro váš web

Nemusíte si kupovat drahý software, ani se uchylovat k nelegálním praktikám. Kvalitní nástroje máte k dispozici i zdarma. Stejně profesionální fotky nebo ikony. A také recept na vytvoření webové stránky bez pomoci grafika nebo kodéra. (aktualizováno v říjnu 2019)

nástroje a zdroje pro tvorbu webu

Kvalitní fotky pro web i sociální sítě

Našli jsme pro vás Nejlepší zdroje fotek zdarma. Odteď nebudete odkázaní na recyklaci otřepaných obrázků z fotobank. Skvělých fotek ve vysokém rozlišení najdete na internetu tisíce. Když víte, kde hledat.

Kvalitní fotkou upoutáte a dodáte svému sdělení potřebné emoce. Facebookový post bez obrázku má dvakrát menší dosah než ten s obrázkem, na článek bez výrazné ilustrační fotky málokdo klikne.

Úpravy fotek bez PhotoShopu

Příprava obrázků pro webové stránky, do newsletteru nebo na sociální sítě bude pro vás hračka. Koukněte na článek Snadné úpravy fotek – tutoriály a programy zdarma a základní triky pochytíte za chvilku.

Sestavili jsme návody a videotutoriály věnované nejčastějším úpravám fotek. Naučíte se oříznout si obrázek na potřebný rozměr, upravit kontrast, pootočit snímek, vložit do něj text, jednoduché retuše i základy práce s vrstvami.

Ikony pro přehledný web

Ukážeme vám, Jak používat ikony na webu (a kde je najít zdarma). Usnadníte návštěvníkům vašich stránek orientaci, pomocí symbolů rozčleníte velké bloky textu, vysvětlíte, jak vaše služba funguje.

Dozvíte se, k čemu se hodí odrážky, podle čeho ikony vybírat,  uvidíte příklady použití vizuálních prvků v praxi. Navrch jsme přidali 6 různých zdrojů ikon zdarma.

TIP: Až budete tvořit vlastní webové stránky, inspirujte se  Trendy webdesignu pro rok 2019.

Vlastní web za jeden večer

Jednoduchou a elegantní webovou prezentaci si zvládnete vytvořit za 15 minut. Stačí poutavý text, obrázek se správnou náladou, vlastní doména a můžete jít na věc. Pomůže vám náš Průvodce Vizitkou aneb Jak získat web zdarma.

Společně si projdeme všemi kroky, od výběru barevného řešení a písma, přes titulní fotografii, slogan, akční tlačítko, text vaší Vizitky, kontaktní informace a mapu po tlačítka vedoucí na vaše sociální sítě.

Optimalizace fotek pro webové stránky

Víte, jak velká fotografie je vhodná pro web, aby se rychle načítal? V jakém programu si velikost upravit a jak na to, aby obrázky posílily dohledatelnost vašich stránek? To vše vám prozradí článek Upravujte obrázky chytře – jde to i bez Photoshopu.

Dozvíte se, v jakých grafických programech zdarma si fotky můžete upravit, které jsou nejšikovnější nástroje na optimalizaci obrázků, a jak si zlepšíte pozici ve vyhledávání.

Infografiky, diagramy, grafy, vektorová grafika, animace…

To všechno si můžete vytvořit sami, v nástrojích zdarma, které nevyžadují vysoce výkonný počítač. V jednom článku najdete přes 50 designérských nástrojů zdarma, takže si určitě vyberete. Ke všem je připojený stručný popis, co umějí a jak jsou (ne)náročné na používání.

Výčet zahrnuje aplikace, které vám umožní prezentovat data přehledně a atraktivně formou grafů, diagramů a infografik, přes úpravy fotografií a dokumentů v různých šablonách, kreslení ve vektorové grafice, po programy na vytváření estetických shluků slov (word clouds), animací a speciálních efektů.

 

copywriterka a designérka obsahu

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

two × 1 =